Wisła – Co warto zobaczyć w okolicy?

kontakt

Wisła to urzekające miasto Beskidu Śląskiego, znajdujące się w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły. Okolica ceniona jest za pobliskie szlaki turystyczne i piękne widoki. Wisła zachwyca deptakiem w centrum miasta jak i naturalnym krajobrazem z dziką przyrodą, która sprawia, że tak chętnie wraca się do tego miejsca.

Co warto zobaczyć w Wiśle?

  • Deptak – Rynek w Wiśle znajduje się na Placu Bogumiła Hoffa, który powstał w okresie międzywojennym. Na płycie Rynku znajduje się duża fontanna, która cieszy oko turystów i mieszkańców. Obok rozkładane są kramy z lokalnymi rękodziełami. Plac wraz z ulicą 1 Maja tworzą atrakcyjny deptak spacerowy wraz z licznymi atrakcjami. Tuż za parkiem znajduje się deptak biegnący wzdłuż brzegów rzeki Wisły.\
  • Skocznia im. Adama Małysza – słynna skocznia w Wiśle-Malince jest obowiązkowym punktem dla wszystkich fanów sportu i nie tylko. Zwiedzający mogą skorzystać z wyciągu krzesełkowego, aby podziwiać piękną panoramę Beskidów z wieży widokowej lub wstąpić do kawiarni, z której widoczny jest najazd oraz belka startowa.
  • Muzea – W Wiśle znajdziemy wiele ciekawych muzeów. Godne polecenia jest Galeria „Sportowe Trofea Adama Małysza” oraz Ochorowiczówka – Muzeum Magicznego Realizmu. Świetnym pomysłem jest spacer wzdłuż Alei Podań i Legend w Parku Kopczyńskiego.
  • Zamek Zagadek w Zameczku myśliwskim Habsburgów– Zabytkowy zameczek znajduje się w centrum Wisły, blisko dworca autobusowego. Obecnie znajdują się w nim wiślański oddział PTTK, Informacja Turystyczna, wystawa „Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego” oraz escape room „Zamek Zagadek”.
  • Amfiteatr im. Stanisława Hadyny – Obiekt znajduje się przy głównym deptaku a wokół znaleźć można liczne punkty gastronomiczne. To tam odbywają się liczne występy i plenerowe imprezy. Najpopularniejszą z nich jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Amfiteatr mieści około 2500 widzów.

Wisła i jej najbliższa okolica to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie zarówno latem, kiedy okoliczne góry zachęcają do pieszych wędrówek i rowerowych wypadów, jak i zimą. Nie bez powodu turyści lubią wracać w to miejsce aby wypocząć, spędzić czas z naturą oraz odkrywać nowe miejsca i dostępne atrakcje.